neděle 16. září 2007

Letový deník 16.9.2007

Tak dneska nadešel ten důležitý den, kdy se Mustang vydal poprvé do vzduchu. Od rána panovala nervozita, která se postupně zvyšovala. Díky tomu jsem při domácí přípravě synkovi rozsekl při testech vrtulí koleno i s teplákama, což manželka kvitovala jako debilní nápad. Takže jsem se rozhodl Mustanga radši pevně držet. Bohužel to nevydržel pro změnu unašeč a odlétl i s roztočenou vrtulí vstříc ložnici. To už jí začali trochu cukat koutky, jestli je jako chci všechny zabít. A na závěr mi synek u Lipolky spojil konektory, protože zkoumal jestli jdou do sebe zapojit. Baterka začoudila, já po shlédnutí několika videí na RC manii jsem navíc celou rodinu očkoval, že tyhle baterky pěkně bouchají. Čoudící baterku jsem s křikem"tak to ti pěkně děkuju, zničil jsi mi baterku na sedum stovek" vyhodil na balkon. A co se nestalo: manželka pro změnu s křikem "tak to ti děkuju, smrdí mi to rovnou na prádlo" baterku kopla ještě o kus dál. Navíc proběhlo několik poznámek o tom, jak mi vadí že mam v háji baterku, ale že syn mohl přijít o ruce, to mi nevadí. No nakonec všechno dobře dopadlo, dojel jsem k Peckovi koupit novou, asi i lepší 3S SharkPower 800mAh. Je na ní vidět, že je z jiného materiálu, je taky výrazně tenčí než E-tech, takže pro Mustanga vhodnější.
Ale zpátky k zalétávání. Nejdřív jsme vypustili Pipera. To byla prostě nádhera. Pomalý klidný let, bez problému. Fakt super hodný éro. Marek s ním absolvoval pár minut takřka samostatného létání. Přistání bylo do měkkého, akorát se ukázalo že řešení podvozku není ideální, kolečka z osičky obě vypochodovali.
Mustang byl podle Jirada kapánek nervozní, bylo to teda taky vidět. Po dvou nešikovných startech se ale dostal do vzduchu a pak to začlo:-) Výchylky na křidélkách se ukázali jako nadměrné, točí se okolo osy jak baletka snad rychlostí dvě otočky za vteřinu. Prostě je na něm vidět, že to bude ďábel. Jirad udělal nějaké fotky, až budou, dodám je sem.

Žádné komentáře:

Garmin EPIX PRO 51mm, druhá generace EPIXů s ultravýdrží

  AMOLED displej-žhavé téma pro spoustu diskuzí.  Na facebookových diskuzích a pod různými články a recenzemi se často řeší výdrž hodinek s ...