neděle 13. září 2015

Winschoten, MS na 100km.

Velké zklamání.


O tom co se povedlo píšu rád, o tom co jsem podělal moc rád nepíšu. Takže je asi jasný, v jakém jsem teď rozpoložení. Čekal jsem prostě víc. Nestalo se. Zbývá jen pochopit proč. Možná mám moc velké plány a cíle, na  které prostě nemám. Možná jsem už dosáhl svého stropu a teď už to bude jenom horší. A nebo jsem to letos prostě jen přeháněl a tělo má také svoje limity pro regeneraci. Odběhal jsem toho letos až moc, v podstatě neustálý kolotoč nějakého ultra, bez pořádného odpočinku.  A podle toho to prostě letos vypadalo. Začátek roku vypadal moc dobře, s každým dalším závodem to ale bylo horší. S každým závodem do větší únavy. Už si ani nepamatuju, kdy jsem se cítil na startu odpočinutý a připravený. Asi naposledy v lednu na garážovém maratonu. Jo, to už je sakra dávno. No a tohle byl bonus na závěr sezony. Ani si nechci představovat, jak se mi poběží za 13 dní na Spartathlonu. 
Nebudu nějak pitvat v tom, jak se mi běželo. Do padesátky to bylo celkem dobrý, pak to ale začalo hodně drhnout. No, v podstatě se to zadrhlo. Začal jsem se fakt hodně propadat a musím říct, že je to vážně pecka pro psychiku, když tě předbíhá jeden za druhým. No doběhl jsem, závody by se neměli balit jen pro to,že to zrovna neběží. Myslím, že to je právě ta důležitá součást mentální přípravy a budování  odolnosti na někdy příště. Takže mám ze sebe vlastně radost. Za 13 dní si užiju Spartathlon a pak budu fakt odpočívat. Aspoň měsíc. Dám si nohy a hlavu dokupy a pak se uvidí co dál. Cesta po který jsem šel letos byla cestou k sebezničení. Prostě do pekla. Ale je potřeba si tím projít, aby člověk pochopil. 

Na afterparty. Ten vpravo je Steve Way, kluk co zaběhl loni  stovku za 6:19hod. Tady skončil na 50km.

6 komentářů:

12HonzaDe řekl(a)...

Radku, jsem Tvuj velky fanousek.. zpusob, jakym se vsim bojujes i nas -- obycejne pobihace -- velmi inspiruje. To ze se nekdy neco nepodari, tak jak jsme si prali.. patri k veci.
Odpocni.. Drzim palce na Spartathlon.. at si sahnes na patu mezi prvnimi!!
12:)

george.zelenka@gmail.com řekl(a)...

Ahoj Radku
loni se ti povedlo vyhrát kde co a nejde se pořad zlepšovat a zrychlovat. Zaběhl si stovku v čase o jakém se vetšině lidí muže jen zdát a ty si ještě sklamaný ? Nebud... nevzdal si zavod si dokončil a držim palce na Spartathlonu

Anonymní řekl(a)...

Držím palce na Spartathlon, třeba je to všechno jak má být. Protože teď nemáš velká očekávání, tak hlava i tělo budou určitě víc v klidu a odpočaté ... těším se na on-line :-) t-bird

Anonymní řekl(a)...

Radku, co Tě nezabije, to Tě posílí...každá negativní zkušenost posouvá dál. Tělo prostě řeklo zvolni, tak holt ho musíš poslechnout ;) Pro hobíky jsi obrovská inspirace, motivace...takže hlavu vzhůru a těšíme se na další Tvoje výsledky ;)

1bubobubo řekl(a)...

Radku, ty to pod těch 7 hodin dáš! a tady malá moudrost, která se hodí jak běhu tak do obyčejného života :-) "According to Mark Allen: There is no failure, only feedback." Drž se v Řecku.

Unknown řekl(a)...

Radku, ale stejne ses nejlepsi! :)

Garmin EPIX PRO 51mm, druhá generace EPIXů s ultravýdrží

  AMOLED displej-žhavé téma pro spoustu diskuzí.  Na facebookových diskuzích a pod různými články a recenzemi se často řeší výdrž hodinek s ...