pondělí 5. ledna 2015

Garmin Vivoactive - elegance na druhouGarmin Vívoactive
Update: pokud chcete číst mojí recenzi po 3 měsících denního používání, pokračujte sem: RUNGO recenze. 

Nakoupit za fajn cenu pak můžete třeba tady: GARMIN VIVOACTIVE nebo mi napište runner.cz(@)me.com

Garmin Vívoactive. Horká novinka pro začátek ledna. Tuhle hračku Garmin představil dnes na veletrhu CES v Las Vegas. Pomyslně tím dokončil poslední stupínek ve svém portfoliu mezi jednoduchým trackerem Vívofit, propracovanějším Vívosmartem a regulerními sporttestery. Jasně, už dříve se začali prodávat FR 15, který uměli kromě základních funkcí sporttestru s GPS měřit i denní kroky ale to bylo tak všechno. Vívoactive toho umí daleko víc a navíc zabalený v elegantním kabátku. No řekněte sami, není to pěkný kousek?

Takže, na co všechno se můžeme těšit?
 • GPS/Glonass přijímač
 • navigační funkce pro návrat do místa startu
 • režim využití pro běh, kolo, plavání, chůzi, golf
 • celodenní monitor denní aktivity - kroky, kalorie, spánek
 • notifikace z telefonu - SMS, maily, počasí, kalendář, ovládání hudby, kamery VIRB
 • výdrž baterie až 10 hodin na GPS, 3 týdny v režimu hodinky/monitor denních aktivit
 • černé nebo bílé provedení

Porovnání počtu kroků s Vivosmart
První, co mě na nich dostalo byl vzhled. Prostě něco úplně jiného než jsem byl u Garminu zvyklý. Tohle není echt sportovní věcička, tyhle hodinky si můžeš vzít klidně do worku, na koncert filharmonie nebo do divadla a nebudeš jako marťan s digitálkama a kalkulačkou na ruce. Jsou úžasně lehoučké a tenké. Gumový pásek je hodně pružný a měkký, nesrovnatelný s žádným jiným od Garminu. Chce to vyzkoušet. 

Otestoval jsem je při několika aktivitách, vždy v porovnání s jiným sporttestrem, nejčastěji s 920xt. Oba záznamy se téměř neliší, na trase 42,2km byl rozdíl mezi oběma cca 100m a záznamu nadmořské výšky pouhých 7m. Vívoactive umí pracovat s měřičem tepu a do Connectu tak promítne i záznam tepové frekvence. Umí taky měřit kadenci, v Connectu se ale průběžný záznam kadence neukáže. Pouze údaj o průměrné kadenci a maximální kadenci. Asi je to způsobeno tím, že neumí pracovat s daty HR-run nebo to možná v testovací verzi je vypnuté. To uvidíme. Taky zatím nezobrazuje další doplňkové funkce sporttestrů Garmin - tedy dobu regenerace, statistiky, historii aktivit, rekordy. Je potřeba ale vzít v úvahu to, že můj Vívoactive byl celý prosinec v testovací verzi firmwaru a hromada funkcí nebyla dotažena nebo vůbec nebyly k dispozici. Uvidíme, co všechno finální produkt přinese. Jakmile bude vše k dispozici, proklepnu ho trochu víc.

Tady je záznam běhu s Vívoactive:
http://connect.garmin.com/modern/activity/658611856
A tady ten samý trénink zaznamenaný FR 920xt:
http://connect.garmin.com/modern/activity/658469860
Jak je vidět, měření je dost přesné, ten malý rozdíl je způsobený tím, že jsem 4x zastavil na WC a 920xt jsem pauzoval ale Vívoactive běžel pořád.

Od dubna 2014 jsem používal Vívofit. V říjnu jsem přešel na Vívosmart, lehce jsem oželel výdrž baterie vívofitu (bez nabití 1 rok) a klidně Vívosmart jednou za týden nabiju. Za ten podsvícený displej, budíček a notifikace to stojí. Mimochodem notifikace stále považuju za super funkci, zvonění na mobilu mám trvale vypnuté a nijak mi nechybí. Pořád je ale potřeba na trénink brát další hodinky na ruku. Jasně, vím, že 920xt má taky všechny tyhle funkce jako Vívoactive, tedy všechny sportovní funkce a denní tracker včetně notifikací. Jenže: kdo by nosil jako denní hodinky 920xt ?? Zkoušel jsem to den ale tohle fakt ne.  Vívoactive bude ideálním spojencem. Výdrž na jedno nabití tři týdny? Super, ne? Na celodenní používání, na všechny běžné tréninky. Tedy pokud bude mít ve finále to všechno, co od něj očekávám a co bylo slíbeno. A pokud budu potřebovat  něco navíc, mám v šuplíku FR 920xt a ty mi tohle dají s pěknou přidanou hodnotou. 
Při používání jako denní tracker jsem objevil jednu rozdílnost oproti Vívofitu a Vívosmartu. Vívoactive měří kroky o dost přísněji, takže třeba při čištění zubů už nenapočítá 600 kroků. Při běhání ale počítají oba téměř stejně, jak je vidět na fotce o kousek výš. 
Vívoactive, FR 620, FR 920XT
Odshora: Vívoactive, FR 620, FR 920XT

Co se mi líbilo:
 • super vzhled ( jasně, je to subjektivní )
 • čitelný displej i při běhu, kdy ti slzí oči a vidíš fakt blbě
 • výdrž baterie 3 týdny jako hodinky-tracker 24/7 nebo skoro 10 hodin na GPS (odzkoušeno) 
 • váha+pohodlí při používání
 • notifikace z telefonu, včetně přehledu kalendáře a počasí
 • možnost navigace Back to start
Displej je pěkně čitelný. Testovací FW neukazuje desítky metrů, jen stovky.
Navigace Back to start. Prototyp místo jednotek ukazuje čtverečky.
Co mi vadilo:
 • slabý vibrační motůrek - například při automatickém kole 1km často není ani poznat že na ruce něco bzučí
 • absence pípání - identický problém viz. bod výše
 • při nastavení možnosti vlastních mezičasů se mezičas mačká na dotykovém displeji - a ten je dost citlivý

Co jsem v testovacím režimu zatím nemohl odzkoušet:


 • nastavení intervalového tréninku
 • přehled historie aktivity
 • ConnectIQ
 • všechny možnosti propojení s mobilní aplikací na iPhonu
Připojení přes magnetickou kolébku.
Elegantní balení. Můj prototyp má označení Venu.
Obchodní balení.

Žádné komentáře:

Garmin EPIX PRO 51mm, druhá generace EPIXů s ultravýdrží

  AMOLED displej-žhavé téma pro spoustu diskuzí.  Na facebookových diskuzích a pod různými články a recenzemi se často řeší výdrž hodinek s ...