čtvrtek 5. září 2013

We Run Prague 2013


Běžel jsem všechny ročníky, tedy letos potřetí. A mám z toho radost pokaždé větší. Poprvé jsem byl asi sedmdesátý, loni dvanáctý a letos bramborový. Je tedy třeba přiznat, že na třetí místo mi chyběli bezmála dvě minuty, což je na desítce propastný rozdíl ale každopádně čas 33:12 hodnotím jako velmi dobrý vzhledem k tomu, že rychlost a úseky pro tohle tempo vůbec netrénuju. Moje nejrychlejší tréninky spočívali zatím ve střídavém běhu s kilákama nebo pětistovkama a to v tempu 1:35-40/500m a 3:20-25/1km. Ukazuje se tedy, že v závodě je tělo schopné běžet cca o 5sec/km rychleji než na co se trénuje. Každopádně to byla dobrá příprava na další závody. Teď v sobotu Baroko maraton v Plasích a za týden hlavní akce podzimu, 100km v holandském Winschotenu. 

Zápisek z tréninkovýho deníčku:
Supééér. Na startu jsem byl asi ve čtvrtý řadě a postupně se dostával dopředu. Nakonec jsem čtvrtou pozici ukořistil okolo sedmého kilometru. Ale ti tři vepředu už byli hodně daleko. Takže pak už pro radost a pohodu. Před cílem byl Michal a mával babickým trikem tak jsem ho vzal nad hlavu jako vlajku( to triko, ne Michala) a užil jsem si finiš s aplausem. Osobáček je doma, kdybych tam asi na konci nelelkoval tak to mohlo být pod 33minut ale takhle to bylo babický a veliký a vůbec skvělý. A pak v zákulisí fotečka s Paulou Radcliffe!!!:) skvělý den.

4 komentáře:

ryba řekl(a)...

Radku vážně moc dobrý. :)
Víš jak trénuji já, málo kdy pod tempo 5 min/km a ted jsem z toho zabehl na hodinovce 16,39 km. Je proste hodne ruznych cest jak se k vysledku dopracovat.

1bubobubo řekl(a)...

Radku gratuluji nejen k osobáku na WRP, ale i ke korunovaci na včerejším Barokomaratonu :-) A´t ti to příští týden na té 100km trati běží s větrem o závod :-)

Jitka řekl(a)...

Ale vzít nad hlavu Michala jako vlajku, byly by tvoje fotky (zaslouženě) fakt všude :-) (mimochodem: Úžasný čas!! Ten progres je snový.)

Petr řekl(a)...

Dokud jsem si nepřečtl tvůj článek, tak jsem si nespojil tenhle blog a čtvrté místo :) Super výkon, gratuluji!

Spartathlon 2017, návrat ke králi

Asi se mi dneska něco povedlo. Ale vypadá to, že se sem budu muset ještě jednou vrátit, abych se pokusil zkompletovat sbírku. Tenhle záv...